Kādas sievietes VIŅI neatstāj: vīriešu viedoklis

Tas, ka vīrieši un sievietes ir atšķirīgi, ir skaidrs visiem – gan vieniem, gan otriem. Taču, neskatoties ne uz ko, abas šīs atšķirīgās būtnes vienalga cenšas atrast viena otru un apvienoties. Reizēm tas izdodas, reizēm ne.

Faktori, kas ietekmē attiecību veidošanos un noturēšanos, ir daudzi un dažādi. Šoreiz espati.lv nolēma veikt vīriešu aptauju – vēlējāmies uzzināt, kas tad ir tās lietas, kas stiprā dzimuma pārstāvjiem šķiet vissvarīgākās un nepieciešamākās attiecībās no daiļā dzimuma puses. Mūsu jautājums bija – no kādām sievietēm vīrieši neaiziet? Lasi tālāk un uzzini, kas no tā visa sanāca!

Vīriešu aptauja

Veicot šo aptauju, mūsu mērķis bija noskaidrot lietas, kas vīriešu acīs ir būtiskas tieši stabilām un noturīgām attiecībām ar sievieti. Kādas īpašības visaugstāk novērtē stiprais dzimums?

Kas liek viņiem turēties pie savām sievietēm, un kā dēļ viņiem nav domu un intereses par laimes un citu labumu meklēšanu ārpus esošajām attiecībām? To visu jautājām mūsu izvēlētajiem vīriešiem.

Atbildes bija dažādas – gan paredzamas, gan tādas, kas raisīja izbrīnu. Rezultātā tika apkopotas piecas vīriešu acīs svarīgākās īpašības, kuru dēļ viņi ir gatavi palikt ar savām sievietēm un citas tos nespēj ieinteresēt.

5 nepieciešamākās īpašības sievietei, kuru vīrietis neatstās

Uzticība – šī bija pirmā īpašība, kas mūsu aptaujā izkristalizējās visātrāk. Vīrietim, lai vai kas notiktu un lai kāds arī būtu viņš pats, vissvarīgākā ir mīļotās sievietes uzticība.

Stāsta Austris, 28 gadi: «Uzticība ir galvenais. Sajūta, ka vari uz sievieti paļauties, ir pats svarīgākais. Man tas nozīmē to, ka varu ar mierīgu sirdi doties, piemēram, darba komandējumā un zinu, ka, atgriežoties mājās, neatradīšu citu vīrieti savā gultā kopā ar savu sievu. Tas, protams, ir stiprs pārspīlējums, taču pamatā ideja ir viena – uzticēšanās attiecībās ir pats galvenais. Lai nav melu, kaut kādu lietu slēpšanas utt.

Un zini, kur ir tā galvenā doma? Ja arī kas ir nogājis greizi – kāja paslīdējusi vai taisās paslīdēt, es gribu, lai man par to atklāti izstāsta.

Un arī pats cenšos šo likumu ievērot. Kas notiks pēc tam – to neviens nezina, taču labāk tā, nekā darīt kaut ko aiz muguras, jo viss jau agrāk vai vēlāk tāpat nāk gaismā. Pēc šā principa dzīvoju un esmu izvēlējies visas savas sievietes agrāk un arī tagadējo sievu.»

Saimnieciskums. Zem šā apzīmējuma pēc aptaujas rezultātiem sagrupējām vairākas īpašības – ēst gatavošanas prasme (izrādās, ka vīriešu mīlestība tomēr iet caur vēderu), prasme iekārtot dzīvesvietu silti un omulīgi, prasme uzturēt mājās to īpašo auru, kas sagaida, atgriežoties pēc darba dienas, utt.

Stāsta Guntis, 29 gadi: «Sievietei, lai tā kļūtu par manu sievu, ir jābūt saimnieciskai. Ar to es saprotu viņas iesaistīšanos mājas lietās vairāk, nekā to daru es. Nesaku, ka viņai no rīta līdz vakaram jādarbojas pa māju un jāvāra ēst, taču man patīk, ja sieviete māk gatavot, ja māk pārsteigt ar ko jaunu un gardu – to es novērtēju ļoti atzinīgi. Ar tādu sievieti kopā ir skaidrs, ka varēs ne tikai uz balli aiziet, bet arī kopīgi ģimeni veidot.

Varbūt man ir novecojuši uzskati, taču domāju, ka tieši sieviete ir tā, kas rūpējas par māju, par siltumu tajā, par ģimeniskumu, par mājas sajūtu kopumā – mana tagadējā draudzene tāda ir. Vienmēr atnākot mājās, es jūtu to īpašo gaisotni, ko viņa ir radījusi. Viņa to dara visādi – gan pati šiverē pa māju, gan visādas sveces dedzina, gan ēst gatavo, gan pērk dizaina lietiņas utt. Man patīk, ka viņai ir svarīgs šis mājīgums, jo tas ir būtisks arī man.»

Jūsmošana par vīrieti – vīrieši vēlas būt novērtēti, vēlas sagaidīt atzinību no savas sievietes. To mūsu aptaujā atzina lielākā daļa stiprā dzimuma pārstāvju. Un te lielā mērā izkristalizējās tieši tas, ka svarīga ir sievietes atzinība par vīrieša paveiktajiem darbiem, nevis ārējo izskatu vai piederošajām lietām.

Stāsta Rinalds, 27 gadi: «Man ir svarīgi, lai mani novērtē, un domāju, ka tas tā ir lielākajai daļai vīriešu. Sevišķi tas attiecas uz lietām un darbiem, ko daru savas sievietes labā. Sievietes bieži vien aizmirst, ka vīrieši jāpaslavē, tā vietā viņas nemitīgi gaida atzinīgus vārdus par sevi no vīriešu puses.

Taču ar mums ir tāpat – ja esmu ko sasniedzis vai paveicis, tad man, protams, ir vēlēšanās padižoties savas sievietes acīs un ir patīkami, ja viņa to pamana un novērtē.

Man šķiet, ka bieži vien attiecības izjūk tieši tādēļ, ka pazūd savstarpējā interese vienam par otru, vienam par otra panākumiem. Katrs ierokas savos darbos un sāk justies viens. Ne velti saka, ka ar komplimentiem un labiem vārdiem nedrīkst skopoties, jo tie dod spēku iet uz priekšu arī tad, ja reāli to izdarīt nemaz nav tik viegli.»

Seksualitāte – protams, arī šī īpašība mūsu aptaujā tika atzīta par vienu no vissvarīgākajām un būtiskākajām teju visu aptaujāto skatījumā. Vīrieši minēja gan seksīgu izskatu, gan sievietes rūpēšanos par sevi, gan vēl jo vairāk tieši seksuālās apetītes saglabāšanu, vēlmi izmēģināt ko jaunu un nebijušu, vēlmi atsvaidzināt seksuālo dzīvi u.c.

Stāsta Raivis, 30 gadi: «Lai vīrietis noturētos pie sievietes, galvenais ir šaura gulta. Ar to es domāju seksuālo dzīvi, kas neizsīkst. Tas taču ir galvenais iemesls, kādēļ vīrieši un arī sievietes meklē ko citu ārpus mājas un ģimenes. Protams, ar laiku viss sāk šķist pazīstams un pat apnicīgs, tieši tādēļ arī ir jācenšas visu to pasākumu atsvaidzināt. Un te nu ir uzteicami, ja iniciatīva nāk tieši no dāmas puses.

Būt iekārojamai sava vīra acīs, manuprāt, ir sievietes pienākums. Un vīrieša, starp citu, arī. Man patīk, ja sieviete rūpējas par sevi, kopj sevi, piedomā pie sava apģērba, arī tā, ar ko staigā pa mājām.

Man patīk, ja sieviete spēj saglabāt kaut kādu noslēpumainību un to sajūtu, ka es viņu iekāroju. Patiesībā nav nekā labāka par to, ka zini – tevi mājās gaida lieliska sieviete, kura ir tava un tikai tava. Tad arī neko citu nav iemesla meklēt – ja visa ir gana, tad pat tādu domu galvā nav.»

Ticība vīrietim – piektā īpašība, kurai bija visvairāk piekritēju, mūsu aptaujā bija tieši spēja ticēt vīram un iedvesmot viņu.

Stāsta Ervīns, 28 gadi: «Īpašība, kas spēj noturēt vīrieti pie sievietes, ir sievietes ticība šim vīrietim. Tā ir ticība gan tam, ka šis vīrietis ir tas īstais, gan tam, ka tieši šis vīrietis var parūpēties par sievieti un ģimeni kopumā, gan vispār ticība, ka viss, ko šis vīrietis dara, tam izdosies. Vīrietim ir svarīgi justies novērtētam, un kurš gan vēl labāk varētu to parādīt kā mīļotā sieviete? Ja vīrietis jūt, ka viņa darbiem un panākumiem tic, tad viņam ir dubulta motivācija darboties tālāk un panākt vēl vairāk.

Sievietei, esot kopā ar vīrieti, ir jābūt tai sajūtai, ka tieši šis cilvēks ir tas īstais viņai. Ja tā nav, vīrieši to jūt, un nekas īsts tur sanākt nevar, vismaz ilgstošs un nopietns ne. Mana sieva man tic. Viņa tic, ka viss, ko es daru, spēs sasniegt rezultātu, viņa ir tā, kas mani iedrošina un dod spēku visvairāk. Manuprāt, īstā ģimenē tā tam būtu jābūt.»

Avots: Krista Bērziņa / www.espati.lv